Zpět

doc. JUDr. Pavel Svoboda, Ph.D., D.E.A.

europoslanec za KDU-ČSL
Pavel Svoboda (* 9. dubna 1962 Praha) je právník, vysokoškolský pedagog a politik KDU-ČSL, jejímž členem je od roku 1990. V roce 2009 byl ministrem bez portfeje a předsedou Legislativní rady vlády České republiky. Od roku 2014 poslanec Evropského parlamentu a předseda jeho právního výboru.
Pocházím z rodiny, která má své hluboké kořeny v počátcích lidové strany.  Můj otec byl celoživotním lidovcem a svoje politické vyznání přenesl i na syny. Jsem členem KDU-ČSL od roku 1990. Od roku 2009 do roku 2013 jsem byl místopředsedou strany.  Viděl jsem nejhorší a také nejnadějnější chvíle této strany a jsem přesvědčen, že poptávka po křesťansko-demokratické politice v naší zemi poroste.  Lidé si v průběhu života a také v běhu polistopadových zkušeností všimnou, že peníze a úspěch nejsou všechno. Že k životu a řádné správě státu potřebujeme především pevně vžité a sdílené hodnoty.
 
Hodnoty jsou důležité pro to, co nám dnes velice chybí. Právní stát. Stát, ve kterém panuje přirozený cit pro spravedlnost, ne souboje  neobvyklých právnických výkladů. Jsem právník, vysokoškolský pedagog a byl jsem i předsedou Legislativní rady vlády České republiky. Učím studenty na Karlově univerzitě evropské právo. Moje životní zkušenost říká, že kdybychom z celé EU získali jen kvalitní právní systém, už to by byl ohromný skok kupředu. Ochrana spotřebitele, dobrá definice konfliktu zájmů, protikorupční zákony – to vše nemusíme znovu vynalézat, stačí se poohlédnout tam, kde to dobře funguje. Snad proto mě má cesta dovedla až do funkce předsedy  právního výboru Evropského parlamentu.

Kontaktujte mě

Jméno a příjmení*
Město
E-mail
Kraj
Telefon
Bezpečnostní kód
 Security code
Povinná pole jsou označena hvězdičkou (*)
Předmět
Vaše zpráva
Vaše osobní údaje budou zpracovány dle pravidel o ochraně osobních údajů.

Přímý kontakt na asistenty:

Veronika Marková
veronika.markova@europarl.europa.eu
(+420) 732 624 328
Europoslanecká kancelář v Bruselu: Evropský parlament, Bât. Altiero Spinelli - O6F343, Wiertzstraat 60, B-1047 Brusel, Belgie

Jana Šujanová
jana.sujanova@svoboda.com
Tel.: (+420) 226 205 115
GSM: (+420) 731 623 294
Europoslanecká kancelář v ČR: Palác Charitas, Karlovo nám. 5, 128 00 Praha 2