KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Tiskové zprávy Europoslankyně Šojdrová: Přísná opatření na zamezení šíření nákazy COVID-19 jsou namístě
Zpět

Europoslankyně Šojdrová: Přísná opatření na zamezení šíření nákazy COVID-19 jsou namístě

Přidáno 11. 3. 2020
Ilustrační foto
Tisková zpráva

Evropský parlament v úterý 10.3. 2020 vedl diskusi se zástupci Evropské komise a chorvatského předsednictví o opatřeních na zpomalení šíření nákazy COVID-19 v Evropě.

Je správné, že Evropský parlament omezil svoji činnost a jednal jen o nejdůležitějších věcech, tedy o opatřeních proti šíření nákazy koronavirem, o rozpočtu a bezpečnostní situaci na řecko-turecké hranici. Situace je velmi vážná. COVID-19 ohrožuje zdraví občanů i ekonomiku a přísná opatření proti šíření viru jsou namístě,” prohlásila Michaela Šojdrová (KDU-ČSL).
 
Evropský parlament zdůraznil potřebu koordinace a solidarity mezi členskými státy, vyzval k navýšení objemu finančních prostředků na výzkum koronaviru i vytvoření společných pravidel pro vstup do schengenského prostoru.
 
„Lidé by neměli podléhat dezinformacím a měli by se řídit radami odborníků.  Musíme podpořit zdravotníky a vědce, kteří stojí v první linii v boji s nákazou,” dodává Šojdrová.

kategorie Tiskové zprávy