KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Šmejdi mají velké štěstí, že nežijí v době kata Jana Mydláře, řekl k praktikám "šmejdů" Bartošek
Zpět

Šmejdi mají velké štěstí, že nežijí v době kata Jana Mydláře, řekl k praktikám "šmejdů" Bartošek

Přidáno 1. 11. 2019
Ilustrační foto
Česká televize

Ministerstvo obchodu a průmyslu připravuje novelu energetického zákona, která by měla zatočit s praktikama takzvaných "energetických šmejdů". Na základě tohoto zákona by došlo k vytlačení těchto prodejců z trhu s energiemi. Prodávat elektřinu nebo plyn by mohli pouze ti, kteří požádají o registraci Energetický regulační úřad. Na stole jsou pak celkem čtyři legislativní návrhy, jejichž snahou je změnit postavení těchto šmejdů ve společnosti.

„Šmejdi mají velké štěstí, že nežijí v době kata Jana Mydláře, protože by byli hanebně máchani v koši ve Vltavě. A to by si zasloužili, zmetci," pustil se do šmejdů ostře předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL Jan Bartošek.

Podle Bartoška spoléhají šmejdi na slabost a zranitelnost lidí a nabízí jim něco, co nepotřebují, případně předražené služby. „Je to nekonečný souboj, kdy stát může vítězit, ale důležitá je edukace," míní Bartošek.

Více zde.

kategorie Z médií