KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Manfred Weber je pro země V4 ideálním člověkem na post předsedy Evropské komise, řekl europoslanec P
Zpět

Manfred Weber je pro země V4 ideálním člověkem na post předsedy Evropské komise, řekl europoslanec Pavel Svoboda

Přidáno 2. 7. 2019
Ilustrační foto
Česká televize

V těchto dnech se jedná v Bruselu o klíčových postech v evropských institucích. Lídr evropských lidovců Manfred Weber pomýšlel na post předsedy Evropské komise, ale podle dosavadních vyjednávání by toto místo mohl zaujmout Frans Timmermans, kterého vyslali do boje o křeslo předsedy Komise evropští socialisté, jenž skončili v počtu mandátů v květnových volbách do Evropského parlamentu na druhém místě za Evropskou lidovou stranou. Obě strany ale nezískaly potřebnou nadpoloviční většinu, a tak se vyjednávání protahují. Do hry vstupují i další frakce, které si myslí na klíčové posty v těchto insitucích. Jak to celé dopadne?

Končící europoslanec za KDU-ČSL Pavel Svoboda se nedomnívá, že by Manfred Weber už neměl šanci získat křeslo předsedy Evropské komise. „Pokud mají mít země V4 člověka schopného určitého porozumnění, je to právě on. A pokud je řeč o Fransi Timmermansovi, tak já rozhodně nejsem jeho příznivcem. Nevím, jak skvělý kompromis a jaká skvělá protihodnota by musela být Evropské lidové straně navržena, aby se mohl stát předsedou Evropské komise,“ uvedl v Otázkách Václava Moravce Svoboda.

Více zde

kategorie Z médií