KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Koalice se věnuje sporům mezi sebou a neřeší problémy této země, řekl v Událostech, komentářích Výbo
Zpět

Koalice se věnuje sporům mezi sebou a neřeší problémy této země, řekl v Událostech, komentářích Výborný

Přidáno 18. 6. 2019
Ilustrační foto
Česká televize

Koalice řeší další spor, který se tentokrát týká podpory poslanců hnutí ANO na dosazení Michala Semína (SPD) do Rady České tiskové kanceláře (ČTK). Sociální demokraté pohrozili ukončením spolupráce v případě, že Semín bude zvolen. Podle předsedy KDU-ČSL Marka Výborného se vláda věnuje sporům mezi sebou a důležité problémy, jako je dofinancování sociálních služeb, vůbec neřeší. 

Před čtrnácti dny dostal Semín v tajné volbě 83 hlasů. „Je zjevné, že několik desítek hlasů poslanců hnutí ANO skutečně dostal. Dlouhodobě říkáme, že je potřeba udržet nezávislost Rady ČTK a samozřejmě také Rady České televize i Českého rozhlasu. Proto se snažíme nominovat kvalitní nezávislé kandidáty, jako je třeba pan Šlerka. Věřím, že to pochopili sociální demokraté a že to pochopí i poslanci hnutí ANO. Akorát ta vyjádření předsedy poslaneckého klubu Faltýnka mě úplně optimismem nenaplňují,“ prohlásil předseda lidovců. 

Vyslovení nedůvěry vládě
Výborný také uvedl, že je za takovýchto okolností správné, vyslovit vládě nedůvěru. „Má to smysl, protože když nic jiného, tak to bude morálně politické gesto. Samozřejmě ty počty jsou jasné. Já jsem ale přesvědčen o tom, že řadě poslanců sociální demokracie ta situace vadí, že jim není jedno, jakým způsobem dneska ta vláda vládne, respektive nevládne. Jakým způsobem je destabilizován chod Senátu, Poslanecké sněmovny,“ dodal.

Více zde.

kategorie Z médií